Artikels
Je bent hier: Oldtimer nieuws > Zoute Grand Prix Car Week blikt terug op een uitzonderlijke editie

Zoute Grand Prix Car Week blikt terug op een uitzonderlijke editie

Delen

KNOKKE-HEIST, 11 OKTOBER 2026 | Met maar liefst 45 miljoen euro aan verkochte wagens op twee internationale autoveilingen en een Ferrari die voor een recordbedrag van 5,1 miljoen euro onder de hamer ging, sluit de Zoute Grand Prix Car Week haar 17e editie af met indrukwekkende cijfers. Vijf dagen lang stond Knokke-Heist in het teken van exclusieve droomwagens, spectaculaire rally’s en tal van Belgische en Europese premières. Ook het koninklijk bezoek van H.K.H. Prinses Claire, de 65.000 euro die tijdens de gala-avond werd ingezameld ten voordele van de Stichting Koningin Paola en de succesvolle introductie van het nieuwe 4x4 Village in Heist behoorden tot de hoogtepunten van deze editie. Met dit nieuwe onderdeel werd bovendien de ambitie waargemaakt om het evenement over heel Knokke-Heist te spreiden.

Twee internationale autoveilingen

De twee prestigieuze veilinghuizen Broad Arrow en Bonhams zorgden voor een indrukwekkend resultaat van 45 miljoen euro aan verkochte wagens. Vrijdagavond schreef Broad Arrow bovendien Belgische veilinggeschiedenis. Een Ferrari LaFerrari uit 2015 klopte er af op 5,1 miljoen euro. Meteen goed voor de hoogste prijs ooit geboden in ons land op een autoveiling. Ook tijdens de Zoute Sale by Bonhams op zondag gingen uitzonderlijke verzamelwagens onder de hamer, met een Lamborghini Miura P400S uit 1970 die voor liefst 1.7250.000 van eigenaar wisselde. Met deze resultaten bevestigt Knokke-Heist zijn internationale aantrekkingskracht bij verzamelaars.

Bonhams
© Zoute Grand Prix
Broad Arrow
© Zoute Grand Prix

Prinses Claire eregaste

Een ander bijzonder moment was de aanwezigheid van H.K.H. Prinses Claire, die zaterdag haar opwachting maakte bij de aankomst van de Zoute Classic Rally by ASL op de Zeedijk. De Prinses was er aanwezig in haar hoedanigheid van erevoorzitter van de Stichting Koningin Paola en woonde ook de aansluitende gala-avond bij. Tijdens die avond bracht een benefietveiling maar liefst 65.000 euro op. Het volledige bedrag gaat naar de organisatie, die zich inzet voor kinderen en jongeren in kwetsbare situaties.

H.K.H. Prinses Claire
© Zoute Grand Prix

Nieuwe 4x4 Village

De introductie van het 4x4 Village by Mazu op het strand van Heist bleek vanaf zijn eerste editie een schot in de roos. Bezoekers konden er exclusieve terreinwagens bewonderen en hun offroadcapaciteiten ontdekken op een speciaal aangelegd parcours. Ook de 4x4 Rally op zaterdag viel in de smaak bij de deelnemers, die zowel hun wagen als hun eigen stuurmanskunsten op de proef konden stellen.

Nieuwe 4x4 Village in Heist
© Zoute Grand Prix

Vijf dagen vol hoogtepunten

Ook de rest van het programma bood volop spektakel voor de vele bezoekers die naar Knokke-Heist waren afgezakt. Woensdag verschenen meer dan 100 iconische wagens uit de periode 1976-2005 aan de start van de tweede Zoute Iconic Rally by Integra Private Equity. Diezelfde dag namen bekende gezichten uit de sport- en entertainmentwereld deel aan een ludieke sprintrace op de Zeedijk. Ook organisator Marc Coucke waagde zijn kans, met Michael Verschueren als piloot. De snelste tijd zat er voor het duo niet in, maar aan enthousiasme geen gebrek. In de Gallery by EY op het Albertplein konden bezoekers dan weer exclusieve droomwagens bewonderen, waaronder de Ferrari F80 en tal van Belgische en Europese premières.

Zaterdagochtend volgde een nieuwe verrassing op de Zeedijk. Bij de start van de Zoute GT Tour by Curbstone maakten maar liefst vier uitzonderlijke Koenigsegg-hypercars van Esser Automotive hun opwachting. Drie ervan namen ook effectief deel aan de rally. De Koenigsegg One:1, Jesko Attack, Agera R en CC850 vertegenwoordigen samen een vermogen van maar liefst 5.458 pk en een waarde van meer dan 20 miljoen euro. Een zeldzaam schouwspel, want deze exclusieve Zweedse hypercars zijn nauwelijks samen op de openbare weg te bewonderen.

Ook de jongste autoliefhebbers kwamen aan hun trekken met de Zoute Kids Rally by Broad Arrow op zaterdag en het Zoute Kids Concours by Broad Arrow op zondag. De uitreiking van de Best of Show Awards tijdens het Zoute Concours d’Élégance by ING Private Banking vormde een stijlvolle afsluiter van de vijfdaagse.

Kids Rally
© Zoute Grand Prix
Zoute Concours d'elegance
© Zoute Grand Prix
Zoute Icon Rally
© Zoute Grand Prix
Zoute Icon Rally
© Zoute Grand Prix

Afspraak in 2027 van woensdag 6 tot en met zondag 10 oktober voor de 18e editie van de Zoute Grand Prix Car Week.

terug naar overzicht
Oldtimerfarm - verkoop in opdracht van oldtimers - Aalter
Chromage Vleminckx
Legendary Classics - verkoop van oldtimers
OptiMate druppelladers
Auctim online auctions
Squadra Abarth & Rally Collection
Olie voor oldtimers
Freighthammer - importeren en exporteren van oldtimers
Claeys - oldtimer onderdelen
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Goedkope oldtimerverzekering bij ERARD verzekeringen
Cleansurface group by Sodablast - stralen en coaten
Catawiki online oldtimer veiling
Autominiaturen Schuiten
Wens jij ook publiciteit via Oldtimerweb? Neem dan vrijblijvend contact op voor meer info.
Claeys - oldtimer onderdelen
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Goedkope oldtimerverzekering bij ERARD verzekeringen
Cleansurface group by Sodablast - stralen en coaten
Catawiki online oldtimer veiling
Autominiaturen Schuiten